سرخط خبرها
خانه - کامپیوتر - ترفند - ترفند فتوشاپ - آموزش سفید کردن دندان در فتوشاپ

آموزش سفید کردن دندان در فتوشاپ

اموزش سفید کردن دندان در فتوشاپ –

یکی دیگر از کارهایی که با فتوشاپ عکاسان در هنگام ویرایش یک تصویر انجام میدهند ، سفید کردن رنگ دندان می باشد . سفید کردن رنگ دندان در فتوشاپ کمی وقت گیر و کاری است که باید برای آن حوصله به خرج بدهید . مراحل کار بسیار ساده می باشد ولی دقت کردن به جزئیات نیاز به وقت و حوصله دارد . ابزارهایی که برای اینکار مورد استفاده قرار می گیرد Edit in Quick Mask Mode و ابزار dodge tool می باشد . ابزار اولی برای انتخاب قسمت های مشخص شده دندان که باید رنگ آن تغییر کند و ابزار دوم برای شفافیت بیشتر و واقعی نشان دادن رنگ دوم می باشد .
این آموزش تقریبا 20 دقیقه ای وقت از شما می گیرد البته برای دندان هایی که به صورت یکدست بوده و انتخاب آنها با ابزار Edit in Quick Mask Mode زیاد کار مشکلی نباشد .  مابقی مراحل فقط نغییر تنظیمات پیش فرض می باشد . شما برای شروع می توانید از تصاویر شخصی خودتان نیز استفاده کنید و بعد از اعمال تغییرات به سراغ عکس آموزش بروید .

1. ابتدا تصویر استفاده شده در این آموزش را از قسمت زیر بر روی کامپیوتر ذخیره کنید . (بر روی تصویر کلیک راست کرده و گزینه Save as را انتخاب کنید )
1.2.با فشردن کلیدهای Ctrl+O تصویر ذخیره شده را وارد فتوشاپ کنید .

 1_روش_سفید_کردن_رنگ_دندان_در_فتوشاپ

2. ابزار Edit in Quick Mask Mode را فعال کنید .
2.1. ابزار براش را با سختی قلم 100 انتخاب کرده و کل قسمت سفید رنگ دندان را همانند تصویر زیر رنگش را تغییر بدهید . دقت داشته باشید که برای انتخاب هر قسمت باید قلم را کوچک و بزرگ کنید و سعی کنید با فشردن کلیدهای Ctrl++ بر روی تصویر Zoom کنید .

2_روش_سفید_کردن_رنگ_دندان_در_فتوشاپ

3_روش_سفید_کردن_رنگ_دندان_در_فتوشاپ

3. بر روی ابزار Edit in quick Mask Mode یکبار کلیک کنید تا ابزار غیر فعال شود . همانطور که مشاهده می کنید قسمت بیرونی ناحیه انتخاب شده به حالت Select در آمده است .
3.1. کلیدهای ترکیبی Shift+Ctrl+I را بزنید تا ناحیه انتخابی بر عکس یا همان Inverse شود .
3.2.از ناحیه انتخاب شده با فشردن کلیدهای Ctrl+C و بعد از آن Ctrl+V یک کپی بگیرید .
3.3.برای تغییر رنگ قسمت انتخاب شده گزینه Images> Adjustments> Hue/saturation را انتخاب کنید .

 4_روش_سفید_کردن_رنگ_دندان_در_فتوشاپ

4 . ابزار dodge tool را با تنظیمات Range :Midtones |  Exposure: 15% انتخاب کرده و بر روی قسمت هایی که رنگ آن تغییر کرده کمی بکشید تا طبیعی تر به نظر بیاید

 5_روش_سفید_کردن_رنگ_دندان_در_فتوشاپ

6_روش_سفید_کردن_رنگ_دندان_در_فتوشاپ

به این مطلب امتیاز دهید
نت های پیانو نت های ویولن نت های سنتور نت های گیتار

درباره ی vahid ezati

دوست دارم دارم تا تمام چیزی را که می دانم در اختیار بازدید کنندگان وب سایت قرار دهم پیشنهادات و انتقادات شما بنده را خوشحال می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس