سرخط خبرها
خانه - کامپیوتر - ترفند - ایجاد رمز عبور تصویری در ویندوز 8

ایجاد رمز عبور تصویری در ویندوز 8

ایجاد رمز عبور تصویری در ویندوز 8 : ویندوز 8 قابلیتهای جالبی را دارد از آن جمله اینکه شما می توانید یک رمز عبور تصویری برای خود بسازید . در این مقاله داشنامه تی تیل یکی دیگر از ترفندهای ویندوز 8 ایجاد رمز عبور تصویری در ویندوز 8 را برایتان شرح می دهد .

ایجاد رمز عبور تصویری در ویندوز 8
ایجاد رمز عبور تصویری در ویندوز 8

ایجاد رمز عبور تصویری در ویندوز 8

 بدین صورت که شما می‌توانید به دلخواه خود یک تصویر انتخاب کنید. سپس با استفاده از ماوس (و یا انگشت در مانیتورهای تاوچ) نقاط یا خطوط فرضی راست و یا دایره‌واری را بر روی تصویر رسم کنید. با ذخیره این رمز عبور تصویری، از این پس به هنگام ورود به حساب کاربری، تصویری که انتخاب کرده بودید نمایش داده می‌شود و شما بایستی خطوط فرضی که قبلاً رسم کرده بودید را مجدد رسم کنید تا بتوانید وارد محیط ویندوز شوید. به عنوان مثال اگر چهره یک انسان را به عنوان تصویر انتخاب کنید، کشیدن یک خط راست روی لب و کشیدن دایره دور چشم‌ها می‌تواند رمز عبور شما باشد. در این ترفند قصد داریم به معرفی نحوه تنظیم چنین رمز عبوری در «ویندوز 8» بپردازیم.

برای این کار:

از صفحه اصلی نمایه Metro، بر روی Control Panel کلیک کنید.

در محیط Control Panel، به قسمت Users رفته و بر روی Create a Picture Password کلیک کنید.

رمز عبوری که برای حساب کاربری خود تعیین کرده‌اید را تایپ نمایید. اطمینان پیدا کنید حتماً برای حساب کاربری خود قبلاً حتماً رمز عبوری تعیین نموده باشید، چرا که در غیر این صورت امکان ساخت رمز عبور تصویری وجود ندارد.

در صفحه بعد بر روی Choose picture کلیک کنید.

تصویری را به دلخواه خود انتخاب نمایید و بر روی دکمه Open کلیک کنید.

سپس بر روی Use this picture کلیک نمایید.

اکنون شما می‌توانید در سه مرحله، خط یا نقطه فرضی مورد نظر خود را بر روی قسمتی از عکس که مد نظرتان است رسم نمایید. با هر بار رسم خط یا نقطه، به طور خودکار وارد مرحله بعد می‌شوید. این کار را در نهایت بایستی یک‌بار دیگر برای تأیید این رمز عبور تصویری انجام دهید.

در پایان بر روی دکمه OK کلیک کنید.حالا اگر قصد ورود مجدد به حساب کاربری خود را داشته باشید بایستی که این رمز عبور تصویری را وارد کنید.

منبع : دانشنامه تی تیل , ایجاد رمز عبور تصویری در ویندوز 8

به این مطلب امتیاز دهید
نت های پیانو نت های ویولن نت های سنتور نت های گیتار

درباره ی Vahid Ezati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس