سرخط خبرها
خانه - کامپیوتر - ترفند - بهینه کردن فایر فاکس

بهینه کردن فایر فاکس

بهینه سازی فایر فاکسفایرفاکس مرورگر محبوبی است که بیشتر کاربران اینترنت از آن استفاده می کنند.مخصوصا از نسخه ی ۳٫۰ به بعد! اتصال های اولیه این مرورگر بر پایه ی اینترنت هایی با سرعت پایین بهینه سازی شده است،اما ما امروز قصد داریم با همدیگر این اتصال های را برای کاربران اینترنت پرسرعت که در ایران هم اندک نیستند بهینه سازی کنیم.

شما ابتدا به نوار آدرس رفته و با نوشتن عبارت about:config به سورس تنظیمات فایرفاکس دسترسی پیدا می کنید.حال برای انجام تنظیمات ابتدا باید عبارتnetwork.http.pipelining را در کادر Search وارد کنید تا این گزینه نمایان شود.بر روی آن کلیک کنید تا گزینه ی false به true تغییر کند.

مرحله ی دوم نوشتن عبارت network.http.pipelining.maxrequests است.بر روی آن کلیک کنید و عدد مربوط را به ۱۵ تغییر دهید.

مرحله ی سوم نوشتن عبارت network.http.proxy.pipelining است.با کلیک بر روی آن گزینه ی false را به true تغییر دهید.

مرحله ی چهارم ساخت گزینه ی nglayout.initialpaint.delay به وسیله ی کلیک راست بر روی صفحه ی سفید مرورگر و انتخاب گزینه ی integer از منوی new است.عدد مربوط به این گزینه را صفر قرار دهید.

حال برای بهینه سازی حافظه ی مورد استفاده فایرفاکس می توانید تنظیمات زیر را انجام داده تا حافظه ی مورد استفاده را بر مبنای حافظه ی سخت افزاری خود تنظیم کنید. برای این کار،عبارت browser.cache.disk.capacity را در کادر search نوشته تا تنظیمات مربوط به این گزینه ظاهر شود.عدد نوشته شده در این گزینه معمولا ۱۰۲۴۰۰۰ می باشد.شما می توانید بسته به نیاز سخت افزاری این عدد را کاهش دهید.دقت کنید که کاهش بیش از اندازه باعث اختلال در کارکرد فایرفاکس خواهد شد. حال مرورگر خود را دوباره راه اندازی کنید تا تنظیمات انجام شده ذخیره شود.از سرعت بارگذاری وب در فایرفاکس لذت ببرید.

به این مطلب امتیاز دهید
نت های پیانو نت های ویولن نت های سنتور نت های گیتار

درباره ی Vahid Ezati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس