جمعه , 19 اکتبر 2018
سرخط خبرها

یادگیری تنیس

تنیس

تنیس ورزش مفرحی است و برخی افراد به آن علاقه وافری دارند ولی این بازی قانون خاصی دارد و برای مسابقه گذاشتن ورزش جالبی است.

18116720962241758613519497572469435634

قوانین بازی انفرادی

تمام بازیکنان قبل از مسابقه‌ به تمرین ضربات می‌پردازند و در این میان زمان گرم کردن تنها 50 دقیقه است. بازیکنی که برنده چرخش راکت و یا پرتاب سکه باشد می‌تواند انتخاب کند که زننده یا گیرنده باشد و یا کدام زمین را می‌خواهد همچنین می‌تواند انتخاب کند که اول حریف تصمیم بگیرد وبازیکن دیگر تنها قادر به قبول مواردی است که برنده سکه انتخاب نکرده باشد.

برای آغاز گیم زننده سرویس پشت بیس لاین در سمت راست علامت مرکزی به نحوی می‌ایستد که در فاصله بین علامت مرکزی و خط کناری انفرادی قرار گیرد و نیز رو به تور باشد. زمانی که حریف آماده است وی 2 شانس برای ورود توپ به درون بازی به وسیله سرویس دارد. برای این کار باید توپ را به بالا پرتاب کرده و در جهت میدان سرویس زمین حریف در عرض تور و به شکل مورب به آن ضربه بزند، زننده سرویس نمی‌تواند قبل از برخورد راکت به توپ پا روی بیس لاین بگذارد و یا از آن رد شود.

گیرنده سرویس آماده دریافت توپ است. او می‌تواند در هر جایی که بخواهد بایستد تنها باید قبل از ضربه به توپ اجازه دهد تا توپ یک بار به زمین برخورد کند، بعد از هر امتیاز زننده به صورت یک در میان از راست و چپ علامت مرکزی سرویس می‌زند. اگر توپ سرویس بالای تور را لمس کرد و وارد زمین حریف شد یک ست داده می‌شود و سرویس باید تکرار شود.

شما زمانی یک امتیاز می‌گیرید که حریف شما:

1- در هر2 تلاش خود جهت سرویس زدن به زمین مقابل شکست بخورد.

2- توپ او به خارج از خطوط میدان برخورد کند و اصطلاحا اوت شود.

3- توپ به تور بخورد.

4- قبل از برگشت دادن توپ توسط حریف توپ 2 بار به زمین برخورد کند.

5- قبل از رد شدن توپ از روی تور به توپ ضربه بزند.

6- برای ایجاد ضربه روی توپ راکت را پرتاب کند.

7- تور را با بدن و با راکت خود لمس کند زمانی که توپ هنوز در جریان بازی است.

8- توپ را به صورت عمدی روی زه راکت بگیرد و آن را حمل کند.

9-  هر عملی را برای ممانعت از ضربه شما انجام دهد.

10- در جریان بازی توپ را با هر چیز دیگری غیر از راکت لمس کند.

11- توپ را در جریان بازی لمس کند یا بگیرد حتی زمانی که توپ خارج از میدان باشد.

بازیکنان زمانی که رقم کل گیمها فرد باشد 2طرف زمین را عوض می‌کنند ، آنها در زمان تعویض زمین تنها 90 ثانیه اجازه استراحت دارند ( به جز بعد از گیم اول هر ست) و 2 دقیقه نیز در فاصله زمانی بین ستها می‌توانند استراحت کنند.

قوانین بازی دوبل

زننده سرویس می‌تواند در هر جایی در پشت بیس لاین در ناحیه بین علامت مرکزی و خطوط کناری بازی دوبل بایستد. هر 4 بازیکن در طول گیم می‌توانند سرویس بزنند و روش سرویس زدن در طول یک ست ثابت است. برای مثال در یک گیم بازی بین AC و BD ابتدا فرد A سرویس می‌زند، سپس  B، بعد از آن C و در آخر D  . تیم گیرنده تصمیم می‌گیرد که چه کسی سرویس سمت راست را دریافت می‌کند و چه کسی سمت چپ را و این انتخاب در طول هر ست ثابت است. سایر قوانینی که برای بازی یک نفره توضیح داده شد در بازی دوبل نیز به کار می‌رود، به جز اینکه بعد از زدن سرویس فضای بین خطوط کناری انفرادی و خطوط دوبل داخل زمین حساب می‌شود.

کسب امتیاز

همیشه امتیاز زننده سرویس اول لحاظ می‌شود. امتیازات شامل Iove (صفر)، 15 (اولین امتیاز کسب شده برای هر بازیکن)، 30 (دومین امتیاز)، 40 (سومین امتیاز) و امتیاز گیم (چهارمین امتیاز) می‌باشد. اگر بازیکنان در طول یک گیم در عدد 3 و یا بیشتر تای و یا مساوی باشند امتیاز دیوس، نام دارد. بعد از دیوس زمانی که زننده سرویس 2 امتیاز بالا می‌رود ، امتیاز اد این و یا امتیاز برتری می‌گویند و اگر گیرنده سرویس یک امتیاز دریافت کند اد اوت، نامیده می‌شود. یک فرد باید حداقل 2 امتیاز متوالی را بعد از دیوس دریافت کند تا برنده گیم باشد ، در غیر این صورت امتیاز دوباره دیوس می‌شود.

یادگیری تنیس
5 از 5 امتیاز 100% 1رای
نت های پیانو نت های ویولن نت های سنتور نت های گیتار

همچنین ببینید

مراسم عید فطر در قشم

عید فطر یکی از آخرین و مهمترین اعمال ماه رمضان، نماز عید فطر و پذیرایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *