سرخط خبرها
خانه - زندگینامه ها - بزرگان موسیقی - زندگینامه پاتریک اوهیرن

زندگینامه پاتریک اوهیرن

پاتریک در تاریخ ۶ سپتامبر ۱۹۵۴ در لس آنجلس به دنیا آمد.از دوران کودکی در فضایی مرموز و شگفت انگیز از موسیقی غوطه ور بود، که او برای پدر و مادرش باز می کرد. آنها موزیسین ها حرفه ایی بودند. بنابر این از سنین پایین برای ظهور هنر پاتریک او را تشویق می کردند. او به موسیقی بسیار علاقه مند شد و نواختن ویولن سل ، ویولن و فلوت را آموخت. والدینش یک گروه موسیقی جاز کوچکی تشکیل دادند که بعد ها به عنوان نوازنده بیس کار می کرد. در اواسط دهه ۷۰ در سانفرانسیسکو او در گروه زاپا فرانکا شروع به نوازندگی کرد که با پاتریک حدود دو سال کار کردند.

 Patrick O’Hearn
Patrick O’Hearn

در اویل دهه ۸۰ به عنوان نوازنده گیتار بیس و کیبورد و علاقه مند موسیقی پاپ معاصر و راک عضو گروه Missing Persons شد. اوهیرن مهارت های خود را در این دوران کامل کرد و به زودی شروع به کار کردن با نوازندگان معروفی از جمله : دکستر گوردن ، جو هندرسون ، چارلز لوید ، کارلوس سانتانا ، راوی شانکار ، راد استوارت کرد. فرد دیگری که با پاتریک به صورت خیلی نزدیک کار می کرد مارک ایشام بود و همراه با او و پتروم ماونو گروه ۸۷ را تشکیل دادند.بعد از آن دوستش پاتریک باومان که به خاطر کار کردن در گروه رویای نارنجی (tangerine dream) شناخته می شد پیشنهادی به او کرد که نمی توانست رد کند. ایده باومان تشکیل یک استدیو ضبطی بود که او برای نوشتن موسیقی مدرن الکترونیکی می خواست.

او به پاتریک نوشتن یک پروژه مشترکی را پیشنهاد داد که برای پاتریک محبوبیت بسیار زیادی را در بر داشت. استدیو ، آلبوم های زیادی را ضبط کرد اما موفقیت قابل توجهی که در رویاهای گذشته داشتند با شروه کار نوزانده سولو آغاز شد. آلبوم هایش رده های بالایی بیلبورد موسیقی عصر نو را از آن خود کرد. پس از مشهور شدن در غرب آمریکا پاتریک او هیرن به آتلانتا و بعد زا آن به کالیفرنیای شمالی نقل مکان کرد . در همین دوران بود که پاتریک علاقه مند موسیقی عصر نو ، امبینت و الکترنیک شد . همراه با تغییرات جغرافیایی سبک موسیقی او نیز تغییراتی دیده می شد. استدیوی شخصی خاص ویژه ی وی با جدیدترین تکنولوژی در دست ساخت بود. در رابطه با جبنه فنی صداهای عجیب و غریب و غیر معمولی که ساخته در را مصاحبه های مختلف خود از جمله مجله اکولایزر گفتگو کرده است. پاتریک اوهیرن موسیقی های زیادی را برای فیلم و تلوزیون نوشته است. آثار او بسیار زیبا و تاثیر گذار می باشد نه به خاطر جوایز گرمی که دریافت کرده بلکه به خاطر استعداد او ، در یافتن معنای جدیدی از موسیقی و ابداع راه حل های غیر معمول برای بیان آن.

به این مطلب امتیاز دهید
نت های پیانو نت های ویولن نت های سنتور نت های گیتار

درباره ی Vahid Ezati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس