سرخط خبرها
خانه - کامپیوتر - مقالات کامپیوتر - نحوه انتخاب کارت گرافیک

نحوه انتخاب کارت گرافیک

نحوه انتخاب کارت گرافیک “

نحوه انتخاب کارت گرافیک

۱۰ چیز که قبل از خرید کارت گرافیک باید بدانیم .

یکی از قطعات خاص رایانه که مشتریان را همیشه سر در گم می کند، کارت گرافیک است. گاهی این وسواس با اطلاعات غلط در هم می آمیزد و نتیجه معکوس به بار می آورد . ۱۰ نکته اساسی در مورد خرید کارت گرافیک وجود دارد که می تواند شما را در انتخابی مناسب راهنمایی کند.

نحوه انتخاب کارت گرافیک
نحوه انتخاب کارت گرافیک

۱.حافظه همه چیز نیست

عده ای گمان می کنند که معیار سنجش توانایی کارت گرافیک، حافظه است اما این تصور غلط است. حافظه همه آن چیزی نیست که توانایی کارت گرافیک را نشان می دهد، چه بسا یک کارت گرافیک یک گیگابایتی بسیار توانمندتر از نمونه ۴ گیگابایتی باشد. علاوه بر این نوع حافظه بسیارمهم است و در عمل، حافظه های GDDR5 به مراتب بهتر از GDDR3 عمل می کنند و نباید تنها ملاک برای انتخاب، حجم حافظه باشد.

۲٫ مهم ترین نکته GPU است .

GPU یا پردازنده گرافیکی، قلب تپنده کارت گرافیک است. با ارتقاء نسل کارت، کارت های گرافیک بهتر می شوند چرا که GPU آن ها بهتر شده است. در محصولات معمول، کارت های نسل بالاتر، توانمند تر هستند. این قاعده استثناپذیر است اما نمونه های توانمند از نسل های پایین تر گران ترند و خیلی زود جایگاه خود را از دست می دهند.

۳.Clock Speed ، Pipeline و Shader را مد نظر بگیرید .

پس از انتخاب یک سری از پردازنده های گرافیکی، با نمونه های مختلفی از یک خانواده برخورد می کنید. برای تشخیص کیفیت این کارت های گرافیکی به توانایی Clock Speed و Pipeline ،Shader کارت گرافیک توجه کنید.

۴٫ DirectX

هر کارت گرافیک توانایی اجرای یک DirectX خاص را دارد. یک کارت می تواند از DirectX 10 و دیگری می تواند از DirectX 11 پشتیبانی کند. آن هایی که از DirectX جدیدتری پشتیبانی می کنند، بار کم تری به سیستم وارد می کنند.

۵٫همیشه می توانید خرید کنید

سازندگان کارت گرافیک هر ۱۲ تا ۱۸ ماه یک نسل جدید را معرفی می کنند. هر ۲ یا ۳ ماه یک بار نیز چند نمونه جدید از نسل فعلی به بازار می آید، پس قیمت کارت گرافیک همیشه در حال کاهش است. پس شما همیشه می توانید یک کارت خوب با قیمتی مناسب بیابید.

۶٫یک میلیون تومان خرج نکنید

بهترین کارت های حال حاضر بالای یک میلیون تومان قیمت دارند و برخی از کارتهای ۵۰۰ هزار تومانی این روزها، زمانی یک میلیون تومان فروخته می شدند. نکته این جاست که یک کارت گرافیک یک میلیون تومانی، دو برابر یک کارت گرافیک ۵۰۰ هزار تومانی بهتر نیست و به خاطر بهترین بودن تا این حد گران تر است. اگر هزینه برایتان اهمیت دارد، به گران قیمت ترین ها نگاه هم نکنید.

۷٫power را در نظر بگیرید

معمولا کارت های توانمندتر، برق بیشتری مصرف می کنند. دقت داشته باشید که توان مصرفی کل سیستم شما از پاوری که برای رایانه در نظر گرفته اید بیشتر نشود

۸٫با فناوری پیش بروید

اگر برای اجرای بازی خرید می کنید، کارتی انتخاب کنید که با فناوری روز هماهنگ باشد. انتخاب کارت قدیمی کار درستی نیست و به زودی مجبور خواهید شد دوباره آن را تعویض کنید.

۹٫CrossFire و SLI

گاهی انتخاب دو کارت ارزان، نتیجه بهتری از خرید یک کارت خیلی گران دارد. اگر چه این کار توان مصرفی سیستم، نویز تولیدی و هزینه مادربورد را افزایش می دهد

۱۰٫تحقیق کنید

بدون تحقیق خرید نکنید. کارت های مختلف را با هم مقایسه کنید و با جست وجو در اینترنت، از نظرات مختلف آگاه شوید. سایت زیر کارت های گرافیکی مختلف را از نظر توانایی با یکدیگر مقایسه کرده است.

http://www.videocardbenchmark.net

نحوه انتخاب کارت گرافیک
به این مطلب امتیاز دهید
نت های پیانونت های ویولننت های سنتورنت های گیتار

همچنین ببینید

آموزش-تایپ-نشستن-صحیح-پشت-کامپیوتر

نکات کلیدی در تایپ صحیح 10 انگشتی – تایپ سریع

نکات کلیدی در تایپ صحیح 10 انگشتی :: اگر شما به تایپ 10 انگشتی مسلط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *