جمعه , 19 اکتبر 2018
سرخط خبرها

back link چیست

آیا می دانید بک لینکها چه هستند ؟ آیا می خواهید اطلاعاتی درباره بک لینک بدست اورید ؟ ویزگیهای یک بک لینک خوب چیست ؟ کیفیت و شرایط بک لینکها باید چگونه باشد ؟ محاسن بک لینک چیست , لینک های dofollow یعنی چه , لینک های nofollow چیست , معایب بک لینکها کدامند در این مقاله می توانید همه این موارد را مطالعه نمائید .

link
link

تعریف بک لینک – back link –

به پیوندهایی گفته می شود که وب سایت های دیگه به وب سایت شما می دهند.

گوگل اهمیت زیادی برای این پیوندها هم از نظر تعداد و هم از نظر میزان محبوبیت وب سایت پیونددهنده قائله.هر گونه لینک به صفحات شما در سایت ها و صفحات دیگر که توسط موتور های جستجو پیدا شود بک لینک است.

شرایط بک لینک خوب چیه  ؟

در اینکه تعداد بک لینک بسیار مهم است شکی نیست اما توجه داشته باشید که کیفیت بک لینک ها هم باید دارای ارزش باشد.

تا دوسال پیش تمامی اتصال ها به سایتتان (Backlink) خاص بودن آنها اهمیت زیادی نداشت . لینک های موجود در فرم های شما و لینک های دریافتی شما در پیج رنک شما تاثیر داشته و مهم محسوب می شدند.با تغییر و بروز رسانی الگوریتم های گوگل ،گوگل به دنبال پیشبرد تلاش ها برای متوقف کردن وب سایت ها با محتوای هرز (Spam) عملیاتی در مورد کیفیت دادن به Backlink ها انجام داده است.

با اینکه در فرم ها و سایت های زیادی پیوند ایجادمی کنید ولی دارای پیج رنک بالا و قابل قبولی نیستید؟ این موضوع به این دلیل است که پیوندها شما به وب سایت های بی ارزش ایجاد شده ، که گوگل این پیوندها را در رتبه پیج رنک شما محسوب نمی کند.

برای اینکه دارای رتبه بالا در گوگل باشید و در رتبه های بالا ماندگار شوید باید فاکتورهای مهم سئو را رعایت و عملی کنید و در انتخاب backlinkها بسیار دقت کنید.اگر در کد نویسی شما مشکلی وجود داشته باشد به مرور می توانید آنها را رفع کنید ولی اگر بدون اطلاع پیوندهایی ایجاد کنید crawler ها گوگل آن را تشخیص داده و از وب سایت شما دوری کنند،که این به نفع شما نخواهد بود.در قضیه backlink اگر به صورت اگاهانه این کار را انجام ندهید ممکن است که دیگر صاحب رتبه ایی که قبلا بودید نیز نشوید.واین کار برای شما بسیار دشوار خواهد بود که به رتبه قبلی خود دست یابید.

یکی از مهمترین فاکتورها در انجام backlink در وب سایت خود باید به آن دقت کنید این است که با کلمه کلیدی (anchor text) متفاوت که وابسته به کلمه کلیدی شما می باشند این کار رو انجام بدید،در صفحات زیرین یعنی صفحه های node با کلمات کلیدی متفاوت backlink انجام دهید.و حتی اگر زمان آن را دارید برای هر مبحث مانند (مقاله ، خبر و ..)به طور جداگانه عملیات سئو را به کار ببرید.البته این کار برای وب سایت های که به فکر تجارت الکترونیک می باشند و به این موضوع حساس هستند کاری ضروری و کاربردی محسوب می شود.وب سایت های معمولی به جای اینکه بیشتر روی صفحه اصلی عملیات سئو انجا دهند و تغییرات ایجاد کنند ، می توانند با برچسب ها و ساخت دایرکتوری ها در سایت خود و با بهره مندی از این روش وب سایت خود را به صورت دائمی در رتبه های اول قرار دهند.

موتور جستجوی گوگل را به عنوان یک کارفرما در نظر بگیرید،و شما از آن درخواست کار خواهید کرد.با این که اطلاعات عمومیتان در مورد این کار قوی است در اینجا قسمت اعتبار دارای اهمیت و اولویت بالای می باشد،به همین دلیل برای اینکه در گوگل رتبه های خوبی داشته باشید و در این راه به جاهای خوبی برسید باید از افرادی که در این کار تجربه زیادی دارند (یعنی : وب سایت ها) کمک بگیرید=(backlink) .

link building

البته دوستان برای شمارش تعداد لینک ها سایتشان می توانند از ابزار هایی مثله سایت http://www.backlinkwatch.com/ و …. استفاده کنند.

همانطور که عنوان شد، تعداد backlink ها نشانه ی محبوبیت یک وب سایت است در نتیجه هرچه تعداد آنها بیشتر باشد، سایت شما محبوب تر بوده و این یعنی رتبه بهتر در نتایج جستجو موتورهای جستجوی مختلف.

ویژگی های بک لینک خوب

بخش قابل کلیک لینک (anchor text) شامل کلمه یا عبارت کلیدی اصلی مورد استفاده در صفحه مقصد لینک باشد.

صفحه ای که لینک در آن قرار دارد، مرتبط با موضوع لینک باشد.

صفحه ای که لینک در آن قرار دارد، خود بازدید بالایی داشته و محبوب باشد.

صفحه ای که لینک در آن قرار می گیرد، لینکهای کمی داشته باشد.

بهتر است لینک در متن آمده باشد نه در بخشهایی مثل لینک دوستان یا لینک همکاران یا … .

بک لینک ها، پشتوانه و اعتبار یک سایت در نتایج حاصل از موتورهای جستجوگر هستند. یکی از ملاک های ارزش دهی به سایت ها از دید موتورهای جستجوگر، تعداد و کیفیت بک لینک های سایت ها می باشد. هر چه رقابت بالاتر می رود، ارزش بک لینک ها نیز بیشتر به چشم می آیند.

هم چنین بک لینک موجود در سایت باید دارای عنوان و توضیح مناسبی بوده تا ارزش آن افزایش یافته و تاثیرات بهتری را نتیجه دهد.یکی دیگر از شرایط بک لینک خوب نیز، هم موضوع بودن دو سایت میباشد.

این نکته نیز حائز اهمیت است که هرچه بازدید و رتبه سایتی که به شما لینک میدهد زیاد باشد، بک لینک قویتر و تاثیر آن بیشتر خواهد بود.

بهترین حالت بک لینک زمانیست که لینک به صورت تبلیغ متنی در سایت قرار گیرد.زیرا با اینکار تمام شرایط یک بک لینک خوب از قبیل عنوان لینک و توضیح وبسایت مورد نظر به خوبی مورد نمایش قرار داده میشود.

لینک های dofollow

این لینک ها ، لینک هایی هستند که در هنگام برخورد موتورهای جستجو با آنان به crawl کردن (Crawl در لغت به معنای آهسته خزیدن است و در اصطلاح گوگلی Crawling به عمل پردازشی که ربات های گوگل برای مشخص کردن صفحات جدید و به روز شده به منظور اضافه کردن به لیست گوگل (index) انجام می دهند گفته می شود.) آنها میپردازد.

لینک های nofollow

این لینک ها بیش تر مورد توجه موتورهای جستجو نبوده و توجه چندانی به آنها نمیشود.

محاسن بک لینک ها

دنیای اینترنتی بدون وجود لینک، معنایی نخواهد داشت. لینکها، ارتباط دهنده سایت ها و صفحات اینترنتی هستند درست همانطور که گوشی های تلفن همراه، امروزه، نقش بسزایی را در ارتباط و در دسترس بودن مردم، بازی می کند. امروز زندگی بدون وجود این وسایل ارتباطی، معنایی نخواهد داشت. در چند قدم آنطرف تر، در دنیای مجازی، لینکها، پل ارتباطی بین صفحات هستند و زندگی در دنیای اینترنتی نیز بدون وجود چنین ابزارهای ارتباطی، معنایی نخواهد داشت.

back link
back link

بالا رفتن رتبه سایت با افزایش تعداد و کیفیت بک لینک ها

افزایش پیج رنک سایت

ایندکس شدن سریعتر صفحات سایت

افزایش ارزش نسبی صفحات داخلی سایت

افزایش احتمال ورود بازدید کنندگان به سایت از طریق کلیک بر روی لینک

مرتبط سازی صفحات مرتبط در شبکه جهانی وب

معایب بک لینک ها

عموما بک لینک ها، بیشتر از آنکه معایب داشته باشند، دارای محاسن هستند. ولی با وجود این، لینک ها ضررهایی نیز برای سایت و به ویژه شبکه جهانی وب خواهند داشت که در زیر به ذکر چند نمونه خواهیم پرداخت.

افزایش آشفتگی در اتصالات شبکه جهانی وب

می تواند موجب هرز بیهوده فضا و مکان در شبکه جهانی وب شود.

می تواند به عنوان اسپم شناخته شود.

شلوغ سازی صفحات و افزایش سردر گمی کاربران

اینترنت، با سرعت زیادی در حال گسترش است و هر روزه، میلیونها صفحه جدید در اینترنت ساخته خواهند شد. با افزایش لینکها، و به ویزه، لینک هایی که بعنوان اسپم شناخته می شوند، سرعت محاسبات پیج رنک در سراسر شبکه جهانی وب، پایینتر خواهد آمد. لحظه ای نشسته و تصور کنید که چه میزان از مطالب اینترنت، تکراری و اسپم هستند و چه میزان لینک های اسپم در اینترنت وجود دارند. لحظه ای پیش خود محاسبه کنید که چه میزان فضای وب سرورها، و چه میزان فضای سرورهای موتورهای جستجوگر، صرف ذخیره سازی مطالب اسپم و تکراری شده است و چه میزان لینک های اسپم در اینترنت پراکنده شده اند که باعث کاهش سرعت محاسبات پیج رنک در سراسر اینترنت خواهد شد.

ثبت لینک و دریافت بک لینک در این سایت

تفاوت لینک و بک لینک

در علم سئو، اصطلاحا به لینکی که از سایتی به سایت دیگر داده می شود، بک لینک گفته می شود. جالب است بدانید که تفاوت اساسی بین لینک و بک لینک وجود ندارد. اساسا در علم طراحی سایت، به آن لینک، و در علم بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر یا سئو، به آن، بک لینک اطلاق می شود.

بک، در انگلیسی، به معنای پشت و حامی است و چیزی که باعث شده است تا در علم سئو، به لینک ها، بک لینک گفته شود، اعتباری است که بک لینک ها، به سایت گیرنده بک لینک خواهند داد. افزایش رتبه سایت و نیز افزایش پیج رنک، سبب ایجاد اصطلاحی به نام بک لینک، یا لینک حامی شده است.

آیا می دانید بک لینکها چه هستند ؟ آیا می خواهید اطلاعاتی درباره بک لینک بدست اورید ؟ ویزگیهای یک بک لینک خوب چیست ؟ کیفیت و شرایط بک لینکها باید چگونه باشد ؟ محاسن بک لینک چیست , لینک های dofollow یعنی چه , لینک های nofollow چیست , معایب بک لینکها کدامند در این مقاله  همه این موارد را مطالعه نمودید .

منابع :

 ۸۴edu

سایت پارس کلیک

back link چیست
به این مطلب امتیاز دهید
نت های پیانو نت های ویولن نت های سنتور نت های گیتار

همچنین ببینید

آموزش-تایپ-نشستن-صحیح-پشت-کامپیوتر

نکات کلیدی در تایپ صحیح 10 انگشتی – تایپ سریع

نکات کلیدی در تایپ صحیح 10 انگشتی :: اگر شما به تایپ 10 انگشتی مسلط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *