سرخط خبرها
خانه - کامپیوتر - برنامه نویسی - اصول پایه طراحی وب - اموزش کار با قسمت email در cPanel

اموزش کار با قسمت email در cPanel

اموزش سی پنلیکی از قسمت های پر کاربرد سی پنل قسمت ایمیل آن می باشد.در قسمت e-mail شما می توانید اعمال زیادی را روی حساب های  E-mail accounts خود انجام دهید مثلا می توانید یک یا چند اکانت ایمیل به ایمیل های خود اضافه کنید .ادرس های ارجاع درست کنید و …برای مشاهده کامل اموزش به ادامه مطلب مراجعه کنید.

دسترسي به  Webmail

بوسيله Web Mail مي توانيد از يكي از سه نرم افزار موجود در Cpanel مربوط به ايميل دسترسي پيدا كنيد. در اين حالت مي توانيد بدون تغيير دادن چيزي بر روي رايانه اي كه با آن كار مي كنيد ايميل هاي خود را بخوانيد و يا ايميل بفرستيد.

اضافه كردن اكانتهاي ايميل  Adding email accounts  &  Removing email accounts

با CPanel شما اين توانايي را خواهيد داشت تا بتوانيد اكانتهاي متعددي را به اكانتهاي موجود بر روي سايتتان بيافزائيد . فقط ممكن است تعداد اين اكانتها توسط ميزبان وب شما محدود شده باشد . اين حسابها توسط ميزبان وب شمرده شده و براي شما نمايش داده مي شود.

تعويض ايميل آدرس پيش فرض  default email address

 ايميل آدرس پيش فرض در واقع تمام ايميلهايي كه به آدرس نا صحيح بر روي سايت شما فرستاده مي شود ( تحت نام دامنه شما ) را در بر مي گيرد و از بازگشت آنها جلوگيري كرده و امكان دسترسي شما به اين ايميل ها را مي دهد به عبارتي اگر ايميلي به آدرسي ارسال شود كه آن آدرس بر روي سايت شما موجود نيست ( آن اكانت را ايجاد نكرده ايد ) آن ايميل در اين صندوق پستي قرار مي گيرد.

ايجاد جوابگوي اتوماتيك براي ايميلها   Creating email autoresponses 

 شما مي توانيد بوسيله جوابگوي اتوماتيك ( autoresponses ) در مواقعي كه مشغول كارهاي ديگري هستيد بصورت اتوماتيك به ايميل ها پاسخ دهيد و يا مي توانيد از اين سيستم براي ارسال جوابهاي اوليه استفاده كنيد . يكي از مزاياي اين سيستم اين است كه فرستنده از رسيدن ايميل خود به صندوق پستي شما مطمئن مي شود.

 پالايش ايميل ها   Filtering your mail  

 در واقع بوسيله اين سرويس مي توانيد نامه هاي خود را به هر روشي كه مطلوبتان هست دسته بندي كنيد يا نامه هايي را كه پيگيري نشده اند را پاك كنيد و … .

وقتي شما نامه هايتان را به روش مورد نظر خود دسته بندي مي كنيد در اين حالت نامه بصورن موضوعي و يا حالت هاي ديگر از هم ديگر جدا مي شوند در اين حالت ما دسترسي راحت تري به آنها خواهيم داشت .

ارجاع دهنده   Forwarders 

بوسيله اي امكان مي توانيد نامه هاي رسده به يك حساب ( اكانت ) از ايميلهاي خود را به اكانت ديگر ( آدرس ديگر ) بفرستيد و چنانچه از سرويس آدرس چند گيرنده ( multi-recipient addresses ) استفاده مي كنيد و از آن بهره مند هستيد مي توانيد نامه اي رسيده به يك آدرس را به چندين آدرس بطور همزمان و بصورت اتوماتيك ارسال نمائيد.

ليست ايميل ها   Mailing List 

ًُCpanel اين امكان را به شما مي دهد تا بتوانيد بصورت يك جا به گروه بزرگي از كاربران ايميل ارسال كنيد . mailing list در واقع ليست افرادي است كه شما مي خواهيد بصورت يك جا براي همه آنها ايميل ارسال كنيد Cpanel امكان مديريت اين ليست را بصورت آسان بريا شما فراهم نموده است.

قاتل اسپم   Spam Assassin 

نامه هاي اسپم براي گيرنده در بيشتر اوقات مزاحمت ايجاد مي كند . اسپم ها در واقع ايميل هاي حاوي تبليغات تجاري و يا از اين قبيل موضوعات مي باشند . شما مي توانيد بوسله CPanel بصورت اتوماتيك اين ايميل ها را شناسايي و آنها را از بين ببريد.

تله انداز صندوق  BoxTrapper

مواقعي وجود دارد كه شما نمي خواهيد برخي از ايميلها را دريافت كنيد در حالي كه آنها اسپم نيستند اين سيستم به شما امكان مي دهد تا ايميلهايي كه از آدرسهاي خارج ليست سفيد شما ارسال مي گردند به شما نرسند و برگشت بخورند.

رديابي يك ايميل آدرس   ‌Tracing an email address 

 اين سيستم به شما كمك مي كند تا بتوانيد يك ايميل آدرس را رديابي كنيد و بدانيد از كجا ارسال شده است . اين سيستم اطلاعاتي در مورد مشكلاتي كه با ايميل هاي خود داريد و يا مشكلاتي كه ديگران خواه نا خواه با خادم ايميل شما دارند به شما مي دهد.

تعويض دامنه ايميل   Mail exchanger 

در اين قسمت مي توانيد نام دامنه اي كه ايميل هاي شما به آن تحويل داده شده است را تغيير دهيد و پس از آن ايميل آدرس شما تحت دامنه مورد نظر شما خواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید
نت های پیانو نت های ویولن نت های سنتور نت های گیتار

درباره ی vahid ezati

دوست دارم دارم تا تمام چیزی را که می دانم در اختیار بازدید کنندگان وب سایت قرار دهم پیشنهادات و انتقادات شما بنده را خوشحال می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس